Како aka.cool е различно:
 • Сите "кул" содржини што ги сакате на едно место *
 • Сега во повеќе 100 јазици.
 • Повеќејазичен разговор со превод на јазик во реално време.
 • Одличен начин да запознавам нови луѓе. Игри.
 • Вести. Прочитајте и дискутирајте за она што се случува во целиот свет како што се случува.
 • музика. Имаме музички жанрови на 20 за да ги слушаш и да истражуваш во нашата Музика љубовници соба за разговор, како и најновите музички видеа и трендовски статии.
 • филмови. Погледнете ги најновите приколки и прочитајте ги коментарите за нови изданија.
 • Игри. Игра игри! Прочитајте и зборувајте за нови изданија за игри и за најновите игри за игри.
 • Член бенефиции како објавување на сопствени статии, коментари, критики, галерија на фотографии, личен профил, пријателство, следење и многу повеќе.
 • Нема надзор и нема следење.
 • Не собирате или споделувате некоја од вашите лични податоци.
 • Ние не ве присилуваме да го користите вистинското име за да можете да останете целосно анонимни ако тоа е она што го сакате.
 • Ние сме посветени на позитивно влијание.

Зошто да не Дај ни обид? Бесплатно е!

Запознајте и разговарајте со луѓе од целиот свет за најновите вести и трендови, без разлика на кој јазик!

Нашата мисија е едноставна. Ние агрегираме содржина од целата мрежа * и ја презентираме на едно погодно место за да поттикнеме дискусија. Целата страница, вклучувајќи ги и собите за разговор, се преведува на повеќе јазици на 100, така што јазикот не е пречка.

Мислам на aka.cool како куќа со многу соби. Секоја соба има своја тема (Вести, музика Игри, филмови, ...). Внесете соба за читање статии, гледање видеа, слушање аудио - сите на таа тема. Објавете ги вашите коментари или групен разговор за тоа со луѓе кои ги имаат истите интереси. Тоа е во право - во живо содржина со живо разговор. На пример, можете да ги истражувате различните музички жанрови на 20, да ги гледате најновите музички видеа и да читате за трендовите на музичката индустрија, додека зборувате за тоа со други луѓе кои имаат слични интереси. Дали е твојата работа? Можеби сте во технологија или тековни настани. Вие исто така ќе можете да објавувате сопствени статии, рецепти, фотографии, коментари, прегледи и групи за да се приклучите, да се дружите, да ги следите и да праќате пораки. Постои игра соба за да ја предизвика вашата меморија и, како што рековме, тони музика, видеа и статии.

Ние сме фокусирани на помагање да запознаете луѓе и да создавате нови пријатели не само одржување на допир со пријателите што веќе ги знаете. Средбата со убави луѓе во нашиот зафатен свет може да биде предизвик. Заради оваа причина имаме а член област и групи за разговор во живо. Ова е задолжително, но тоа е одличен начин да запознаете нови луѓе. Во некои социјални мрежи и "виртуелни простории за разговор", луѓето постапуваат несоодветно и потоа се наградени за тоа однесување, кое потоа гориво понатамошно негативно однесување и така натаму. Aka.cool е посветена да биде Позитивно влијание во животот на своите членови. Ние се повикуваме на aka.cool како позитивна социјална мрежа.

Уште една работа, aka.cool е посветена на политика за "не надзор". Во секој друг дел од животот, ние никогаш не би се согласиле да го надгледуваме часот 24. Зошто се согласуваме на интернет? Ние не мораме да. Сајтови како duckduckgo.com и wikipedia.org докажуваат дека постои бизнис модел кој обезбедува одлична содржина, а не навлегува во личниот живот на своите корисници. Aka.cool ви овозможува да направите сè што правите на други социјални мрежи со овие важни разлики: ние не шпионираме за вас или не те следиме, собираме или споделуваме приватни информации, НЕМА! Приватноста е сè, за да ви овозможиме да останете анонимни, без реклами кои ве следат.

Сите ние бараме е да ни даде обид, па молам Регистрирај се сега!

* Ние секогаш им припишуваме статии на нивните автори и поврзуваме со нивниот извор.

Нашата Google апликација е подготвена. Провери го!

карактеристики

Радио станици

Пријатели ѕид

Нема надзор

Нема следење

Лични профили

Фото Албуми

Направете нови пријатели додека слушате некои одлични мелодии. Осигурете се дека ќе најдете станица што ќе ја обожавате.

Останете поврзани со вашите пријатели, лесно е со објавување и споделување на ѕидот на пријателите.

Вие одлучувате што сакате луѓето да видат. Споделување на вашите информации, а не шанса. Остани анонимни.

Нема следење на вашите податоци и нема да ги споделите. Најдобро од сите нема реклами што следат по секој ваш потег.

Нашите профили ви помагаат да создавате нови пријатели врз основа на вашите ликови и хоби. Значи џез до тој профил.

Споделувајте фотографии, уметнички дела или кученца што ги сакаме кученцата! Направете свој албум, покажете ги вашите нови пријатели што вашиот до!

Кои сме ние

Нашата визија е едноставна: да изградиме почитувана заедница околу позитивните идеи. Место за запознавање на нови пријатели. Искрено се надеваме дека ќе ни се придружите!

Ве молиме, одвојте време за да ги разгледате нашите Политика за приватност како и совети за безбедност. Забавувај се!

Сигурност

Оваа страница е шифрирана и имаме агресивни безбедносни мерки за заштита на нашите корисници. Човековите модератори брзо реагираат на какви било поплаки. Навредливото однесување ќе резултира со забрана од локацијата.

Имате прашања

Пред да контактирате со нас директно, видете дали можете да го најдете одговорот на вашето прашање токму тука.

Од како да се регистрирате за AKA.COOL, или за други информации за разговор проверете го нашиот Најчесто поставувани прашања дел

Оди во филмови од себе

By Позитивно позитивно | Март 25, 2019
Прочитај повеќе

Како да ја развивате вашата интуиција за да го забрзате растот во сите области на вашиот живот

By Позитивно позитивно | Март 25, 2019
Прочитај повеќе

Вулгарен снегулчен домат полн со пилешко

By Мариам Е. | Март 24, 2019
Прочитај повеќе

Генерација 8 Одг меч и штит

By Робин Зора | Март 24, 2019
Прочитај повеќе

Одг одиме!

By Робин Зора | Март 24, 2019
Прочитај повеќе

Шх, да зборуваме за сексот

By Позитивно позитивно | Март 24, 2019
Прочитај повеќе

Да се ​​биде добар давател ќе помогне во сопствениот успех

By Позитивно позитивно | Март 24, 2019
Прочитај повеќе

Тоа е неуредна

By Позитивно позитивно | Март 23, 2019
Прочитај повеќе

Совети за тоа како да му помогнете на некој пријател да го избрише нередот

By Позитивно позитивно | Март 23, 2019
Прочитај повеќе

Зошто повратните информации никогаш не вреди | Оливер Буркеман

By Оливер Буркеман | Март 22, 2019
Прочитај повеќе